Maastikujooks Tahkunas 29.10.2016

Blogi

Kommenteeri
Oktoobri viimasel laupäeval 29.10.2016 selgitati Hiiumaal Tahkuna poolsaarel välja parimad maastikujooksus. Hiiumaa kehalise kasvatuse õpetajate ühisel palvel viidi Maastikujooksu võistluse raames läbi ka koolinoorte meistrivõistlused maastikujooksus.
Foto: Hiiumaa Fotoprojekt
Hoolimata vihmasest ja tuulisest hommikupoolikust oli maastikujooksu rajale oma võimeid proovile panema tulnud 87 võistlejat.

Võisteldi 9km, 5 km, 2km (koolinoorte meistrivõistlused) ja 300m (lastejooksud) distantsidel. Üllatusena paljudele, oli võistlusrajal keerukaid liivaseid lõike, väljakutseid pakkuvaid tõuse aga lisaks palju mitmekülgset ja kaunist loodust silmailuks.
Foto: Hiiumaa Fotoprojekt (fotol Ahto Tatter)

Kuigi Maastikujoosu võistlust peeti Tahkunas esimest korda, sündis 9km distantsil meeste arvestuses huvitav rekord! Ahto Tatter, kes on jooksjana olnud aastaid Eesti paremikus, võitnud hulgaliselt Eesti meistrivõistluste medaleid ning esindanud Eestit koondise tasemel, ei ole alates aastast 1989 kaotanud ühelegi hiidlasele. Maastikujooksu võitis 9km distantil meeste arvestuses hiidlasest laskesuusataja Martin Remmelg (sündinud 1989) ajaga 34,13, Ahto Tatter jäi üldarvestuses ajaga 38,23 teiseks.

Maastikujookus tulemused!
Gallerii!
Hiiumaa Fotoprojekti galerii!
Foto: Hiiumaa Fotoprojekt (fotol vasakult: Marek Laanbek, Martin Remmelg ja Tarmo Pertel).

Maastikujooksu toimumist toetasid Nelja Energia, Hiiu Vald ja Eesti Kultuurkapital. Suur aitäh! 

Täname Keskkonnaametit ja RMK-d, kes võimaldasid meil looduskaitsealal ning endale kuuluval maa-alal võistelda ning Eesti Energiat, kelle maa-alal asus võistluskeskus.

Täname kõiki vabatahtlikke, kes võistlusraja märkimisel ning võistluse läbiviimisel abis olid: Andrus Tammistu, Anton Kaljula, Elna Pähn, Emili Kuuse, Hergo Tasuja, Kadi Kiiver, Liisa Soomets, Mari-Liis Kerk, Martin Remmelg, Rain Pruul, Villi Romandi, Vilma Tikerpuu.

Täname meie häid koostööpartnereid: Coop Hiiumaa, Cramo, Hiiumaa Fotoprojekt, Kirjastus Paljasjalg, Kristi Kuurme Keraamika, Kärdla Kino, Näkman SAT, Paralepa Jalgrattaklubi, Recado Meedia, Stopper.ee.

Lisa kommentaar

Email again: