Hiidlaste innovaatilisus lisas olümpiamängudele uue spordiala

Blogi

Kommenteeri
Tulenevalt kõrgest südame veresoonkonnahaigustesse haigestumise riskist ning teiselt poolt hulgaliselt lisandunud jooksuvõistluste arvust Eestis, on Hiiumaa maratoni korraldajad tulnud välja innovaatilise ideega, mis on kõlapinda leidnud terves maailmas. On aeg muutusteks, et eristuda teiste seast!

Hiiumaa maratoni korraldajad allkirjastasid täna Rahvusvahelise Kergejõustikuliiduga IAAF uued alternatiivsed reeglid maratonile. Tulenevalt alternatiivsetest reeglitest lisandub järgmisel aastal olümpiamängude kavva uus võistlus, mille peaproov viiakse käesoleval aastal läbi Eestis, Hiiumaal. 

Maratoni alternatiivsed reeglid näevad ette võitja väljaselgitamist distantsil kõige rohkem kaloreid kaotanud võistlejate arvestuses, mis tähendab, et käesolevast aastast alates ei autasustata Hiiumaal kõige kiiremini distantsi läbinud sportlast vaid kõige rohkem energiat rajale jätnud sportlast.  

Kalorite kaotamise hulga mõõtmissüsteemi väljatöötamisega tegelevad hetkel Tallinna Tehnikaülikooli teadlased koostöös Šveitsi ülikooliga Swiss Federal Institute of Technology Zurich. Süsteemi tutvustatakse esmakordselt 3. juunil Hiiumaal, kuhu on oodata hulgaliselt tehnikateadlasi üle maailma. Süsteemi väljatöötamist rahastab EAS Hiiumaa tarvis kohandatud Rahvusvaheliste spordi- ja kultuurisündmuste toetuse meetmest. 

Hiiumaa maratoni eestvedaja Alari Remmelg tõdeb, et võistluse korraldamine muutub uute reeglite rakendamisel mõnevõrra lihtsamaks. Suure muudatusena ei ole uute reeglite korral tarvis võistlusrajale teeninduspunkte, mis tähendab, et võistluse korraldamisse on vaja kordades vähem vabatahtlikke kaasata. Samuti saab kokku hoida võistluse toetajate vahendeid jõudu andvate ampsude ning lonksude arvelt. 

Registreerumine 3. juunil toimuvale Hiiumaa VII maratonile on avatud Hiiumaa jooksugrupi veebilehel.

Kohtumiseni Hiiumaal!

Lisa kommentaar

Email again: