Andsime kehalise kasvatuse tunde Käina Koolis

Blogi

Kommenteeri
Hiiumaa jooksugrupi esindajaid kutsuti 28. septembril Käina Kooli kehalise kasvatuse tunde läbi viima. Teistmoodi kehalise kasvatuse tundide korraldati 2017. aasta Spordinädala raames.
Eelmisel neljapäeval, 28. septebril andsid Käina Koolis 7. ja 9. klassile jooksutrenni formaadis kehalise kasvatuse tundi Hiiumaa jooksugrupist Liis Remmelg ja Jaana Üksik.

Kell 9.35 algas tund 9. klassiga kooli staadionil, kus õpilased ootasid meid ilusti rivis. Jooksugrupile kohaselt moodustasime staadinil suure ringi ja tegime soojendusvõimlemist. Kui keha soe, jooksime rahulikus tempos 4 staadioni ringi ennast veel soojemaks ning pärast seda alustasime jõu- ja jooksuharjutustega. Tunni lõppu tegime teatejooksu, kus võistles 3 6-liikmelist võistkonda ning enne venitusharjutusi tegime ka planguvõistluse, kus tugevamad pidasid vastu 3 minutit ja oleksid veelgi rohkem jaksanud aga tunni lõpp jõudis liiga lähedale.

Kokkuvõtteks 9. klassi tunnile saab öelda, et valdavalt olid õpilased jooksust huvitatud, tunnis tehti korralikult kaasa ning jooksutehnikat siluvaid nippe hakati koheselt rakendama. Teatejooks näitas, et õpilased on ühtlase treeningtasemega. Kehalise kasvatuse õpetaja ja treenerid on lastega väga head tööd teinud!

Fotol Käina Kooli 9. klass

Kell 10.30 sai alguse tund 7. klassiga samuti kooli staadionil. Valdavalt oli tunni ülesehitus sama, harjutuste osas tegime mõningaid muudatusi. Tund lõppes jällegi teatejooksu ning planguvõistlusega. Kui teatejooks oli võistkondade vahel suhteliselt võrdne, siis planguvõistlusel olid seitsmendikud üheksandikest nõrgemad ning tase kõikus seinast seina, kõige tugevam võistleja pidas 2 minutit vastu.

7. klassi tunni kokkuvõtteks saame öelda, et tunnis jagus rohkem energiat korra hoidmisele, kui harjutuste tegemisele. Mitmetel õpilastel tõenäoliselt puudub selles vanuses enese arendamise soov, pigem vaieldakse vastu ja üritatakse sportimisest kõrvale nihverdada. Usun aga, et mõne aja pärast huvituvad tunnis olnud noored sportimisest rohkem.

Fotol Käina Kooli 7. klass

Hiiumaa jooksugrupile osutus kehalise kasvatuse tundide andmine Käina Koolis vahvaks väljakutseks ning jääme juba lähiajal ootama uusi põnevaid sportlikke pakkumisi!

Lisa kommentaar

Email again: